Dlaczego warto odwiedzic salon urody

plamy starcze, znane także jako plamy wątrobowe, a oni przebarwienia skóry, które mogą pokazać się na skórze wraz z wiekiem. Zwykle te przebarwienia mogą pojawić się na powierzchni skóry, które są najczęściej narażone na działanie światła ultrafioletowego słońca: czoło, policzki, ramiona, ręce i dłonie.

Prawdziwe plamy starcze może się zmieniać od czarny, szary lub brązowy, i są one zwykle płaska i fizycznie nieszkodliwe, nawet jeśli mogą one czasami złą prasę za to, że wiąże się z oznakami starzenia. Jeśli nie czujesz się szczęśliwy mając plamy, istnieją leki, które mogą zanikać plamy starcze, a nawet usunąć plamy. Techniki usuwania plam może wahać się od wybielania kremy do terapii laserowej, nawet krioterapia.

Jak plam starczych Happen?

Kiedy jesteśmy narażeni na działanie promieni ultrafioletowych, nasza skóra broni się poprzez produkcję melaniny, która jest odpowiedzialna za kolor naszej skóry; więcej melaniny oznacza ciemniejszy kolor skóry, ale jak podrosną, produkcja melaniny może iść trochę funky, a czasami trochę za dużo jest produkowany tylko w jednym małym obszarze. Są to w zasadzie to, co plamy wątrobowe są.

Chociaż istnieje kilka wyjątków, większość ludzi będzie rozwijać plamy wątrobowe po wieku czterdziestu lat, gdy skóra zaczyna się dużo mniej zdolne do naprawy od uszkodzeń spowodowanych działaniem promieniowania słonecznego.

Jest normalną częścią starzenia się, choć jeśli czujesz samoświadomość o swoim wieku, istnieje wiele różnych sposobów, aby usunąć plamy lub znikną plamy starcze.

Oto niektóre z najczęstszych zabiegów do usuwania plam starczych:

miejscowe leki

Zwykle te leki są przepisywane kremy wybielające, czasami używane łagodnym sterydem i / lub retinoidów. Regularne stosowanie przez dłuższy okres czasu może znikną plamy starcze bardzo skutecznie, ale to wciąż dobry pomysł, aby upewnić się, że chronią się przed słońcem i zapobiec powstawaniu nowych plam z filtrem przeciwsłonecznym i innych środków ochrony przeciwsłonecznej.

Artykuł dzięki: